Uporabni nasveti

Naravna mineralna ličila

Naravno mineralno ličilo za obraz

Najboljša podlaga za tvojo kožo je tista, za katero sploh nimaš občutka, da jo nosiš na obrazu. Jaz se vsekakor poskušam držati tega pravila. Ne maram občutka, da imam na sebi fasado iz kilograma pudra, ko pa sem le želela prekriti tisti nadležni mozolj ali poudariti ličnice 🙂

Pri tradicionalnih ličih, predvsem pudrih, se žal pogosto zgodi, da se naberejo tudi med najmanjše gubice na obrazu, kar na koncu daje še bolj utrujen, postaran videz. Kakšen smisel je torej uporaba pudra, če ne poudari lepih potez tvojega obraza?

Povsem drugače je z mineralnimi ličili! Ta so tudi koži bolj prijazna, saj ne vsebujejo potencialno alergenih in dražečih sestavin. V zapisu “Veš, kaj je v tvojih ličilih?” si preberi, kaj vse pogosto najdemo v ličilih, pa ni prav nič dobrodošlo.

Dobrodošla, mineralna ličila!

Danes imamo končno na voljo tudi veliko dobrih naravnih ličil. Tako imenovana naravna mineralna ličila delujejo lahkotno na koži. Pozabi na “fasado”, saj si z mineralnim ličilom pravkar dobila svež, spočit in naraven videz.

Mastna, suha ali mešana koža? Mineralna ličila so primerna in prijazna za vse tipe kože! Pomembno je le, da pred nanosom kožo očistiš in naneseš primerno vlažilno nego. Tako bodo mineralna ličila obstojna ves dan.

Zakaj so mineralna ličila boljša za tvojo kožo?

Raziskave so pokazale, da so mineralna ličila koži veliko prijaznejša. So namreč brez sestavin, ki potencialno dražijo kožo: ne vsebujejo umetnih barv, mineralnih olj ali naftnih derivatov ter parfumov, ki so pogosto vzrok za draženje in nastanek alergij.

Edinstvena kombinacija sljude, cinkovega oksida, železovih oksidov in titanovega dioksida ima protivnetne lastnosti. Ravno zaradi teh sestavin so ta ličila še posebej priporočljiva za tiste, ki se spopadajo s problematično kožo (akne, ekcemi, rozacea) ali imajo občutljivo kožo.

Odlična izbira so tudi za aknasto kožo, ker ne mašijo por in ne povzročajo dodatnih mozoljčkov ali izbruhov na koži. Obnesejo se tudi pri rozacei, saj dajejo dovolj dobro prekrivnost rdečice in ne poslabšajo stanja kože.

Iz česa so mineralna ličila?

Tovrstna ličila ne delujejo agresivno. Ravno nasprotno, njihove sestavine imajo pomirjujoč učinek na kožo.

V naravnih mineralnih ličih boš našla tako titanov dioksid kot cinkov oksid. Oba naravna mineralna pigmenta imata protivnetne lastnosti in blagodejne učinke na kožo. Cinkov oksid, ki je pogost tudi v hladilnih otroških mazilih ali mazilih proti vnetju otroške kože, deluje protimikrobno, zato je nadvse koristen za tiste, ki trpijo zaradi preobčutljivosti na koži.

Kljub temu, da imata oba naravna mineralna pigmenta naraven zaščitni faktor pa seveda priporočam, da pri daljšem izpostavljanju soncu naneseš kremo z zaščitnim faktorjem.
Kaj je še v mineralnih ličilih?

  • Železovi oksidi: so pigmenti v naravnih barvah (rjavi, rdeči, rumeni, črni…) s katerim v ličih dosežemo popolno barvo, ki se ujema z barvo vaše polti
  • Cinkov oksid:  bel pigment, ki se uporablja kot osnova, deluje protivnetno in ima naraven zaščitni faktor
  • Mica: naravna sestavina, ki daje lesk in prekriva nepravilnosti na koži
  • Magnezijev stearat: daje boljšo obstojnost in oprijemljivost mineralnega ličila
  • Kaolin glina: se uporablja za boljšo prekrivnost in je zato pogosta sestavina pudrov in korektorjev
  • Titanov dioksid: tako kot cinkov oksid, titanov dioksid nudi naravno zaščito pred soncem, prekriva nepravilnost, pomirja razdraženo kožo in daje svetleč naraven videz
  • Svila v prahu: uravnava vlago v koži, daje mazljivost in prekriva drobne gubice, kar daje gladek videz na koži
  • Rižev škrob: fin, gladek prah, ki daje dolgotrajen vlažilni učinek na koži.Njegova kristalna struktura omogoča tudi odbojnostjo in žameten občutek na koži
  • Škrob tapioke: ima vpojne lastnosti kožnega sebuma (tako kot glina) in dajejo svilnat občutek na koži. Uporablja se tudi za prekrivanje manjših nepravilnosti
  • Alantoin: se uporablja za vlaženje kože, pomaga tudi koži z rozaceo, aknam in drugim kožnim iritacijam
  • Koruzni škrob: ima vpojni učinek in daje žameten občutek na koži
  • Borov nitrid: anorganska sestavina, ki se uporablja v mineralnih ličilih za prekrivanje manjših finih linij in gubic. Izboljša mazljivost/drsenje in daje občutek mehkobe
  • Naravna rastlinska olja: so pravi balzam za kožo, ki jo mehčajo in ščitijo
  • Kalcijev karbonat (kreda): daje mat videz izdelku in ima odlične absorbne lastnosti

Česa mineralna ličila ne vsebujejo?

Prava naravna mineralna ličila ne vsebujejo potencialno alergenih in dražečih sestavin, ki jih pogosto zasledimo v tradicionalnih ličilih na prodajnih policah. Odgovor na to vprašanje najlažje najdeš v našem zapisu “Veš, kaj je v tvojih ličilih?”. Tam te čaka seznam sestavin, ki so pogosta v ličilih, koži pa niso najbolj všeč.

Mineralna ličila = srečna koža

Vse imamo doma cel kup ličil, na katera smo navajene. Seveda ti ni potrebno kar vseh vreči proč 🙂 Poskusi za začetek z enim ali dvema naravnima (mineralnima) ličiloma. Lahko si izdelaš svojega (spodaj seznamček receptov) ali pa preizkusiš SUNSHINE BRONZER naše znamke Miss Alice lovemade cosmetics.

Predlogi receptov, če boš sama zavihala rokave:

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja