Recepti & ideje

Marelična kremasta maska za obraz

Če ste ljubitelji marelic potem vam bo tale maska zagotovo všeč. Tako kot marelice je tudi maska že privlačna na pogled. Čeprav ni za uživanje :). Primerna je za spomladanske in poletne dni, saj je lahkotna  in prijetno osveži obraz. Obenem pa boste odstranili nečistoče (kot je recimo puder) z obraza. Primerna je za vse tipe kože, še posebej dobra pa je za suho kožo, saj kljub dodatku gline, kože ne izsuši. Najbolje, da sami preverite občutek pred masko in po njej :).

Za izdelavo boste potrebovali (75 ml posodica) – (Vse sestavine za izdelavo s posodico bodo na voljo kmalu v pripravljenem paketu):

1. KORAK: Pripravimo sestavine

1 korak priprava sestavin marelična maska

2. KORAK: Pripravimo vodno fazo

V vodno fazo gre konzervans Geogard ultra, hidrolat in destilirana voda.

2 korak vodna faza marelična maska

3. KORAK: Pripravimo oljno fazo

V oljno fazo dodamo emulgator cetearil glukozid in marelično maslo.

3 korak oljna faza marelična maska

4. KORAK: Segrevanje

Tako kot pri izdelavi krem tudi te sestavine segrevamo na 70 stopinj C. Večkrat premešamo (pomagamo si lahko z žličko ali termometrom). Pazimo, da temperatura ne preseže 75 stopinj C. Če se katera izmed posod približuje tej temperaturi, jo preprosto odstavimo in počakamo, da se nekoliko ohladi. Obe fazi poskušamo zadržati na 70 stopinj Celzija za 15 minut- odstopanja so možna +/- 1-2. Nato odstavimo z ognja.

segrevanje 4 korak

5. KORAK: Mešanje

Vodno (A) fazo ob konstantnem mešanju vlivamo v oljno (B) fazo. Mešamo s paličnim mešalnikom ali kuhinjskim mikserjem 2-3 minuti. Postavimo posodo v drugo posodo v katero smo natočili hladno vodo (zato, da se naša emulzija hitreje ohladi).

5 korak mešanje marelična maska

6. KORAK: Ohlajevalna faza

V ohlajevalno fazo (med 45-50 stopinj C) dodamo rumeno glino, marelice v prahu in med v prahu. Premešamo z metlico.

zadnji korak marelična maska

 7. KORAK: Uporaba

Napolnimo posodico 75 ml in označimo z nalepko in rokom uporabe (do 3 mesecev). Pripročam, da hranite v hladilniku (ni pa nujno). Maska odstrani tudi nečistoče in ličila z obraza, zato bo kot nalašč primerna tudi za večerno nego :). Nanesite s krožnimi gibi (lahko jo tudi pustite na obrazu za minuto ali dve) in nato sperete z mlačno vodo.

maska-za-obraz-marelična-blog2

Related Posts

  1. Veronika pravi:

    Kje dobite pa take fajn lončke?

    1. Špela pravi:

      Zivjo

      tele so imeli tudi v sparu, podobne lahko dobite tudi v leclercu, merkurju in podobnih trgovinah.:)

  2. Sabina pravi:

    Zanimiva, si privoščim tvoj ‘ponaredek’. Imam še ravno nekaj marelic in medu v prahu ter par kapljic vit.E v hladilniku:). ‘Čez sedem mesecev’ vse prav pride:)

    1. Špela pravi:

      vidiš kako prav pride kakšna zadeva na “zalogi”:)

  3. Tina pravi:

    Naredila in ne morem prehvaliti! Enkratna maska in koza tudi:)
    Hvala ti Špela!

  4. Ljubka pravi:

    Zdravo Špela,
    zanima me ali lahko uporabim tudi olje mareličnih pečk.
    LP Ljubka

    1. Špela/Milnica pravi:

      Zivjo

      lahko, vendar ne pričakujte, da bo tako kremasta oz gosta. Maslo doda drugačno teksturo. Lep pozdrav, Špela

  5. Nataša pravi:

    Hej, ne vem, kaj je šlo narobe…ampak po 5 minutah sem morala masko sprati iz obraza zaradi pekočega občutka 🙁 obraz mi je “zažgalo”. Bi lahko bila alergija na katero od sestavin?

    1. Špela/Milnica pravi:

      Zivjo Nataša

      ojej 🙁 mi poveste katere sestavine ste uporabili, še posebej me zanimajo eterična olja? Marsikdaj je takšna reakcija kot preobčutljivost na eterična olja, redkokdaj hidrolat. Pri glini je res obraz bolj rdeč, vendar pa ne bi smelo biti preveč neprijetnega občutka, kakršnega ste doživeli. Pozdravček, Špela

  6. Nataša pravi:

    Hej,
    eteričnih olj sploh nisem dodajala, ker imam zelo občutljivo kožo. Tudi marelično maslo in prah ter isti konzervans sem že uporabljala, pa ni bilo reakcije. Bom poiskusila le glino na en mali del kože, pa da vidimo. Lp, Nataša

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja