Mar ni čudovit občutek, ko je tvoja koža po dobrem naravnem čiščenju še prijetno nahranjena, navlažena in sijoča? 🙂 Predstavljam ti priljubljeno kremno masko z viola glino, primerno za vse tiste, ki imate bolj suho kožo. Še posebej se obnese, če tvoja koža ne prenaša dobro “klasičnih” glinenih mask, ki znajo kožo malo bolj izsušiti. Po nanosu te maske tvoja koža ne bo še dodatno izsušena, temveč prijetno nahranjena in ravno prav navlažena ter pripravljena za večerno nego.
Priprava takšne glinene kremne maske je malce bolj zahtevna kot priprava običajne glinene maske (torej le kombinacije gline in hidrolata). Ampak sem prepričana, da ti bo izdelek uspel – potrebno bo le malo zavihati rokave 🙂
Recept
Za cca 60g maske boš potreboval/a (sestavine najdeš tudi v paketu):
a) vodna faza (66,5%)
- 66,5g destilirane vode (+10g dodatno, ker izpari pri segrevanju), destilirano vodo lahko nadomestiš tudi s tekočo aloe vero ali hidrolatom po tvojem izboru
b) oljna faza (14%)
- 3,5g btms emulgator
- 2g gliceril stearate
- 5,5 olje mareličnih jedrc
- 3g makadamijevo maslo
c) faza (19,5%)
- 11,5g bela kaolin glina
- 6g viola glina
- 1g phenoxyetanol konzervans (učinkovit konzervans za glinene maske)
- 1g eteričnega olja neroli
Izdelava
- PRIPRAVA SESTAVIN
Poleg zgoraj naštetih sestavin potrebuješ še mešalnik z metlicami, 2x ognjevarno posodo, termometer in posodico za shranjevanje maske.
- PRIPRAVA vodne in oljne faze
V eni ognjevarni posodi pripravi destilirano vodo ali hidrolat, v drugi ognjevarni posodi pa stehtaj sestavine za oljno fazo.
3. SEGREVANJE
Vsebino z oljno in vodno fazo segrej na 70 stopinj in nato odstavi z vodne kopeli. Med segrevanjem lahko pripraviš vsebino za C fazo (stehtaš gline).
4. ZDRUŽEVANJE
Ko sta obe fazi na 70 stopinjah Celzija, odstavi posodi z vodne kopeli. Vsebino z oljno fazo zlij v vodno in prični mešati z mešalnikom (priporočam mešalnik z metlicami; jaz sem začela s paličnim, po dodatku gline pa “preklopila” na takšnega z metlicami). Mešaš cca 1 minuto, nato dodaš gline in eterično olje nerolija ter konzervans, ki je učinkovit za glinene maske (phenoxyetanol) pri vseh ostalih bolj blagih konzervansih maska hitro splesni, saj glina močno privlači mikroorganizme.
5. SHRANJEVANJE
Masko shraniš v primerno posodico. Uporaba je preprosta: naneseš na obraz in pustiš delovati 10 – 15 minut. Maska je mehka, kompaktna kot krema in pusti res mehak, svilnat in čist občutek na koži. Ker si svoj izdelek zaščitil/a s konzervansom, bo tvoja maska uporabna vsaj 4 mesece.
Živijo, to bom definitivno poskusila! 🙂
Me samo nekaj zanima: ali lahko zamenjam emulgator btms z Olivem 1000?
Zivjo Tanja,
ne bi priporočala, ker je btms bolj primeren za izdelke, ki se sperejo z kože, las ipd, olivem bo deloval čisto drugače. Lep pozdrav,Špela